Първите полуфинални мачове в Лига Европа заплетоха интригата

Лига Европа навлиза във все по-решителна фаза. В битката за трофея останаха само четири отбора, а тази вечер се изиграха първите сблъсъци от полуфиналите. Досега турнирът предложи доста изненади и вълнуващи сблъсъци. Тенденцията за атрактивни двубои беше затвърдена и днес.

Айнтрахт (Франкфурт) показа, че неслучайно елиминира Барселона на четвъртфиналите. Германският тим се наложи с 2:1 при визитата си на Уест Хам и е много близо до мечтания финал. "Орлите" поведоха с гол на Ангар Кнауф още в 1-ата минута, но "чуковете" изравниха в 21-ата с попадение на Микаел Антонио. Победата на Айнтрахт донесе японецът Дайчи Камада в началото на второто полувреме.

В другия полуфинал РБ Лайпциг надви с 1:0 Рейнджърс и направи все по-реална перспективата в спора за трофея да се изправят два отбора от Бундеслигата. Домакините доминираха през целия мач и пропуснаха няколко добри положения, преди далечен изстрел на Анхелиньо в 85-ата минута да им осигури минимален аванс. Рейнджърс стоеше стабилно в защита, но на "Айброкс" ще се нуждае от повече идеи в офанзивен план, за да се надява на обрат.